Stichting Traveling Light wspiera zagrodę edukacyjną

Stichting Traveling Light wspiera zagrodę edukacyjną

Stichting Traveling Light systematycznie wspierają nasze działania. Za co z całego serca dziękujemy. W ubiegłym roku Fundacja dwukrotnie przekazała nam środki pozyskane ze swojego sklepu charytatywnego. W pierwszej połowie roku dzięki wsparciu tej Fundacji mogliśmy pomalować wszystkie pomieszczenia w schronisku, zarówno pokoje mieszkańców schroniska, jak i wszystkie użytkowe pomieszczenia: świetlice, jadalnie, kuchnię i inne.

Pod koniec roku 2020 po raz kolejny popłynęło do nas wsparcie z Niderlandów. Tym razem postanowiliśmy przeznaczyć je na rozwój zagrody edukacyjnej i poszerzenie hodowli kóz. Zagroda jest dla mieszkańców Domu na Granicy nieocenionym wsparcie w procesie wychodzenia z bezdomności. Osoby korzystające z zajęć tam oferowanych, mogą uczyć się nowych rzeczy, rozwijać i odkrywać swoje zdolności, talenty i pasje. Staramy się poszerzać ofertę zagrody, dlatego nieustannie planujemy jej rozwój.

Z darowizny otrzymanej od Stichting Traveling Light zakupiliśmy wszystkie niezbędne materiały potrzebne do budowy stajenki dla kóz. W związku z tym jesienią mieszkańcy Domu na Granicy rozpoczęli prace przy nowym projekcie.

Dzięki tej współpracy międzynarodowej możemy lepiej i skuteczniej pomagać naszym podopiecznym.