Jak pomóc?

Jesteśmy placówką pozarządową i samofinansującą się, jako Stowarzyszenie posiadamy status OPP. Docieramy do tych, którzy są najubożsi, tych którzy potrzebują wsparcia ze strony innych. Nasi mieszkańcy to osoby, dla których ten Dom być może będzie ostatnią szansą na zmianę stylu życia. Dlatego potrzebujemy wsparcia ze strony innych. Potrzeb jest wiele, dla nas liczy się każda złotówka, czy ofiarowana nam rzecz.

Nasze potrzeby:

  • dary  rzeczowe szczególnie: chemia gospodarcza (płyn do mycia podłóg, mydło w płynie, płyn WC, płyn do mycia szyb, uniwersalne płyny do mycia, proszek do prania, płyn do płukania), bielizna męska nowa, ubrania męskie w dobrym stanie ( spodnie męskie, dresy, tshirty, odzież zimowa, rękawiczki, czapki, szaliki, kurtki zimowe, letnie, odzież ochronna robocza, i inne choćby materiały biurowe (papier ksero, znaczki, długopisy);
  • obuwie – zawsze przyjmujemy i zawsze potrzebujemy obuwie: używane i nowe, na różną porę, letnie, zimowe, sportowe.
  • żywność  szczególnie o dłuższym terminie ważności, np.: konserwy, olej, puszki z warzywami itp., ale też sery, masło-margaryna, 
  • ofiary finansowe;
  • pomoc niematerialną związaną np. z wsparciem modlitewnym,  wolontariatem, z promocją naszego Oddziału i schroniska dla osób bezdomnych, czy pomocą przy tworzeniu materiałów informacyjnych, umieszczeniem linku do naszej strony i wiele innych;
  • środki  higieny osobistej: pasta do zębów, szczoteczki do zębów, żel pod prysznic, maszynki do golenia, pianka/krem do golenia, szampon, dezodoranty antyperspiracyjne, najzwyklejszy krem.
  • przekazanie 1% podatku na nasz Oddział w Winiarczykówce.
  • pensje dla pracowników –  potrzebujemy finansów na wynagrodzenia dla obecnych pracowników to jest 4 osoby i dwóch wolontariuszy. Utrzymanie domu i godnych warunków dla naszych podopiecznych to spory wydatek, nie pokrywają tego niskie sumy jakie uzyskujemy z OPS-ów kierujących do nas swoich podopiecznych.  Chcemy zapewnić naszym pracownikom godne pensje w tej chwili to sfera marzeń. Dlatego prosimy o wsparcie.

Zapraszamy wesprzyj konkretny cel:

Można przekazać darowiznę na ogólną działalność naszej Misji. W tytule należy wtedy podać:darowizna na cele statutowe lub prosimy wesprzeć któryś z poniższych celów:

1. “Dolej Olej” – ogrzewamy Dom piecem olejowym, kup choćby litr oleju opałowego dla Winiarczykówki – W tytule dopisek: darowizna na opał.

2. Nakarm bezdomnego “Zupka dla bezdomnego ludka”. W tytule dopisek: darowizna na żywność.

3. Bezdomni bezdomnym zwierzętom- mamy psa i kilka kotów, czasami samochody zatrzymują się wprost pod domem i podrzucają nam zwierzęta. Jednego psa zatrzymaliśmy, kilka trafiło do schroniska, kilku znaleźliśmy nowy dom. Podobnie z kotami, kilka zostało z nami kilka wysterylizowaliśmy. Potrzebujemy środków na utrzymanie tych które zostały z nami, na karmę i weterynarza. W tytule dopisek: dla bezdomnych zwierząt.

4. Zakup leków stale potrzebne nam są:  leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, na przeziębienie itp, opatrunkowe, do dezynfekcji, środki do odwszawiania. W tytule dopisek: darowizna na zakup leków.

5. Kup nasze rękodzieło z “Pracowni Bezdomnych Rękodzielników”, lub zaproś nas na kiermasz. W tytule dopisek: na cele statutowe: pracownia rękodzieła.

6.Nowa kuchnia gazowa- potrzebujemy nowej dużej kuchenki.W tytule dopisek: na cele statutowe – zakup kuchenki.

 

 

 

* Darowizny przekazane na nasz Oddział mogą być ODLICZONE OD PODATKU. Dlatego w tytule darowizny proszę podać: darowizna na cele statutowe

*Darowizny można wpłacać na nr konta bankowego naszego Oddziału:

PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 

 

*Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sadowym pod numerem: 0000152376

*Ponieważ jesteśmy Misją, której cele działania zawierają się w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego, posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. W z związku z tym kwoty wpłacone na rzecz naszego Oddziału można odliczyć od podstawy opodatkowania (w tym roku można odpisać maksymalnie do 6% uzyskanego dochodu), darowizny muszą być potwierdzone dowodem wpłaty na rachunek bankowy.

*W przypadku darowizny innej niż pieniężna – dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny, oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu. W zeznaniu podatkowym należy wskazać kwotę darowizny, kwotę odliczenia oraz nasze dane: nazwę i adres.