Pracownia Rękodzieła

Pracownia Bezdomnych Rękodzielników

Pracownia Bezdomnych Rękodzielników to autorski i innowacyjny projekt pracy z osobami bezdomnymi, który działa przy Chrześcijańskiej Misji Teen Challenge w Winiarczykówce, utworzony został na początku 2012 r. Podopieczni Domu Na Granicy, którzy biorą udział w zajęciach organizowanych w Pracowni Rękodzieła, mają możliwość konstruktywnie spędzać czas wolny, rozwijać swoje pasje, a to pozwala im zmieniać sposób myślenia na kreatywny i twórczy. Bardzo często osoby uczestniczące w tym projekcie, tak na prawdę dopiero tu odkrywają swoje talenty i nigdy wcześniej nie zajmowały się tworzeniem rękodzieła. Udział w projekcie  jest dobrowolny i dla osób chcących się sprawdzić w tej dziedzinie. Rękodzielnicy wykonują proste rękodzieło, typu: magnesy, wiklina papierowa, upcykling, różnego rodzaju obrazki, masa solna, ozdoby świąteczne. Wszystkie te prace z powodzeniem mogą tworzyć samodzielnie po opuszczeniu placówki. W ten sposób uczą też jak być przedsiębiorczym i nie czekać na pomoc z założonymi rękami, ale samemu wziąć się do pracy. Wystarczy niewiele by zrobić coś ciekawego. Te doświadczenia dla wielu są inspiracją i zachęcają do  szukania sposobów na konstruktywne spędzanie czasu wolnego oraz rozładowanie stresu i napięcia,

Projekt jest finansowany z darowizn, które Misja otrzymuje konkretnie na ten cel, ale również ze sprzedaży rękodzieła na różnorodnych świątecznych, czy kościelnych kiermaszach, finansowany jest także doposażanie placówki  oraz wyjazdy integracyjne. 

Bezdomni Rękodzielnicy wspierają też innych potrzebujących, przekazując swoje rękodzieło na różne charytatywne cele. Hasłem przewodnim tego działania jest motto” nigdy nie jesteśmy zbyt biedni by nie móc pomóc drugiemu człowiekowi”. Ta aktywność Domu Na Granicy pokazuje osoby bezdomne w innym świetle, łamiąc powszechnie panując stereotypy. Pracownia sześciokrotnie wsparła „Orawę dzieciom Afryki” przekazując rękodzieło na rzecz bezdomnych dzieci z Afryki (corocznie od 2012 roku), poza tym: Koncert charytatywny „Przyjaciele dla Basi” w 2012 r. , „Uratuj Piotrusia” w 2013 r., wakacje dla dzieci i młodziezy z Klubu dla Dzieci – Akcji Humanitarnej Życie w 2014 r.

  • Jeśli chciałbyś wesprzeć działania naszego Oddziału i Pracowni to bardzo prosimy skontaktuj się z nami. Jeśli chciałbyś mieć, któryś z wytworów naszych rąk to też bardzo prosimy o kontakt.
  • Zapraszamy do oglądania naszych prac na Facebooku.
  • zapraszamy na stronę naszej Pracowni

Pracownia Rękodzieła “W” – jak – Winiarczykówka / Teen Challenge