Szkolimy się

Szkolimy się

Jak zarządzać własnym budżetem, prowadzić zdrowy tryb życia oraz zdrowo i ekonomicznie gotować, tego w marcu bieżącego roku dowiedzieli się mieszkańcy Winiarczykówki na warsztatach zorganizowanych przez Bank Żywności i Teen Challenge w Winiarczykówce. Warsztaty poprowadziła Pani Marta Lutak. To były inspirujące chwile. Dla podopiecznych Domu Na Granicy intensywnie spędzone czas.

Jak właściwie zarządzać swoim budżetem, to bardzo ważny temat dla każdego z nas, tym bardziej gdy finansów jest nie wiele, trzeba je umiejętnie rozdysponować. Cieszymy się, że mieszkańcy Winiarczykówki mogli poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i przyjrzeć się swoim codziennym decyzjom finansowym.

Kolejne  zorganizowane przez nas szkolenie przy współpracy z Krakowskim Bankiem Żywności dotyczyło dwóch warsztatów z zakresu prowadzenia zdrowego trybu życia oraz jak zdrowo i ekonomicznie gotować. Ten drugi warsztat to praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności. Uczestnicy mieli sporo satysfakcji ze wspólnego gotowania. Niektórzy po raz pierwszy w życiu zrobili ciasto, w dodatku zdrowe i był to powód do dumy. Na koniec warsztatów odbyła się wspólna degustacja. I chęć powtórzenia tego doświadczenia.