Gala Społecznik Roku 2018 i ogłoszenie wyników konkursu “Opowiedz”

Gala Społecznik Roku 2018 i ogłoszenie wyników konkursu “Opowiedz”

W dniu 21 marca 2019 roku w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca X edycję programu „Działaj Lokalnie” połączona z wręczeniem nagród w konkursie o tytuł „Społecznika Roku 2018” tygodnika „Newsweek Polska” i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział 220 zaproszonych gości, związanych w różny sposób z aktywnością społeczną.

My też tam byliśmy. Otrzymaliśmy zaproszenie ponieważ nasz film “Bo w kurniku jest moc” zgłoszony do konkursu “Opowiedz” przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy otrzymał nagrodę wyróżnienia. Cieszymy się bardzo, bo po raz drugi możemy tak skutecznie opowiadać innym o tym co dzieje się na Orawie w Domu Na Granicy w Winiarczykówce.  Jak Pan Bóg ludzi bezdomnych używa i uzdalnia do czynienia tak fantastycznych rzeczy. Poprzednią nagrodę za film „Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce” odebraliśmy w 2017r. W obu filmikach przełamujemy stereotypy na temat ludzi bezdomnych.

W imieniu Misji Teen Challenge w Winiarczykówce nagrodę odebrała Wiceprezes Oddziału Bogusława Górnicka.

Nagrodę w ogólnokrajowym konkursie “Opowiedz” za film “Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce”  otrzymaliśmy także w 2017r.

Film nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu: