Konkurs plastyczny “Chodź, pomaluj mój świat… malowane ule”.

Konkurs plastyczny “Chodź, pomaluj mój świat… malowane ule”.

Miło nam poinformować, że ponownie współpracujemy z Działaj Lokalnie na rzecz naszej lokalnej społeczności. Wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko Amerykańską Fundację Wolności realizujemy projekt “Life challenge”. W ramach projektu organizujemy konkurs “Chodź, pomaluj mój świat… malowane ule“.

Do zabawy zapraszamy dwie szkoły z naszej Gminy  Lipnica Wielka. Zadanie jakie stoi przed każdą ze szkół biorących udział w konkursie, to pomalowanie uli według swojego pomysłu. Ważne by ul pomalowany był przez uczniów danej szkoły i by dzieci samodzielnie go ozdobiły. Do Jury konkursu zaprosimy przedstawicieli lokalnych organizacji. Jury wybierze ul, który otrzyma pierwsze miejsce i ul który zajmie drugie miejsce. Zatem każdy wygrywa! I to jest dobra wiadomość.

Malowane ule dzięki dzieciom będą wyjątkowe i przez wiele lat będą służyć naszej lokalnej społeczności, zarówno przyrodzie jak i ludziom. Pomalowane i pięknie ozdobione ule zostaną przekazane na rzecz zagrody edukacyjnej działającej przy Misji Teen Challenge, w której na co dzień  prowadzone są zajęcia dla osób w kryzysie bezdomności. Zabawa ta ma także wymiar ekologiczny, bo przypomina nam o tym jak ważne są pszczoły dla przyrody na Orawie. Kolejny aspekt projektu to wpływ na  rozwój i promocję uzdolnień artystycznych uczniów szkół podstawowych, przy jednoczesnym motywowaniu dzieci do rozwijania pasji ekologicznej.

Konkurs realizowany przez Misję Teen Challenge dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Rozwoju Orawy w Jabłonce  w ramach projektu „Life challenge”.