Bezdomni na pomoc bezdomnym

Bezdomni na pomoc bezdomnym

Nikt nie zrozumie lepiej osoby bezdomnej, jak ktoś kto sam przez to przeszedł….

Tuż przed końcem 2020 r. miała miejsce wyjątkowa sytuacja, w której brali udział mieszkańcy schroniska dla osób bezdomnych Dom na Granicy w Winiarczykówce. Przygotowali oni transport kołder, koców i śpiworów, które następnie przekazali na rzecz osób bezdomnym przebywających na terenie Krakowa.

W ciągu ostatniego roku, mieszkańcy schroniska uczestniczyli w projekcie Działaj Lokalnie w ramach, którego pozyskano nowe kołdry, a z nagrody za konkurs Opowiedz, w którym schronisko brało udział w 2019 r., zakupiono nowe poduszki. W ramach warsztatów z szycia mieszkańcy uszyli pokrowce ochronne na poduszki. Około 50 niemal nowych koców jeden z podhalańskich pensjonatów przekazał na rzecz schroniska jeszcze w wakacje.

Skoro podopieczni Misji Teen Challenge mogą cieszyć się nową pościelą zatem postanowili, dotychczasowymi kołdrami, poduszkami, kocami oraz tym co przechowywali w swoim magazynie podzielić się z potrzebującymi. Cały Dom na Granicy zaangażował się w przygotowanie przesyłki dla potrzebujących.

Wszystko pięknie posegregowane i popakowane, zostało następnie przewiezione do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Pracownicy Działu Pomocy Bezdomnym i Streetwork uczestniczyli w koordynacji rozdysponowania wszystkich rzeczy – za co z całego serca dziękujemy. Część rzeczy Straż Miejsca razem ze streetworkerami przekaże osobom przebywającym w przestrzeni publicznej, inne trafią do noclegowni.

Wszyscy mieli niesamowitą radość wiedząc, że pomagają innym, tym bardziej mając świadomość, że to trudny rok i osobom bezdomnym nie jest łatwo, choćby dostać się do schroniska. Dlatego taki koc, lub kołdra wydawałoby się niepotrzebna, dla innej osoby może okazać niezbędnym artykułem.