warzywniak

2015To drugi sezon naszego ogrodu warzywnego. Na początku 2014 roku prosiliśmy naszych przyjaciół, znajomych i ludzi dobrej woli o wsparcie pomysłu utworzenia ogrodu warzywnego przy Domu w Winiarczykówce (projekt “Wędka zamiast ryby”).  Ponieważ bliska jest nam zasada “wędka zamiast ryby” postanowiliśmy ten projekt w prowadzić w życie i tak w ubiegłym roku mieliśmy pierwsze warzywa (przeczytaj więcej-archiwalny wpis). Projekt świetnie się sprawdził, dlatego zachęceni sukcesami postanowiliśmy i w tym roku zaangażować naszych podopiecznych w tę pożyteczną inicjatywę. Tym bardziej, że korzyści były bardzo wymierne, ponieważ obiad przygotowany z wyhodowanych przez siebie warzyw smakuje wyśmienicie. Poza tym można sobie pozwolić na urozmaicenie w kwestii wyżywienia, ponieważ wyhodowane prze siebie warzywa są znacznie tańsze niż te kupione w sklepie. Znacznie też powiększyliśmy ogród, kupiliśmy ziemię, tak by użyźnić glebę, która tutaj jest gliniasta i bardzo skalista.

Te wszystkie inwestycje w ramach ogrodu warzywnego były możliwe dzięki Darczyńcom, którym dziękujemy. Nasz budżet jest bardzo ograniczony a darowizny, które przekazują nam ludzie dobrej woli pozwalają na zrealizowanie takich dodatkowych rzeczy, jak ogór, kurnik, pracownia rękodzieła itp. dobrze inwestujemy dary nam przekazywane, ponieważ one owocują jak ten ogród, który rozrasta się co roku, a i w przyszłym mamy zamiar poszerzyć zakres prac w ogrodzie tak, by podopieczni mogli przygotować sobie więcej przetworów i małe zapasy na zimę. Prace w tym  kierunku już trwają.

Nieustannie i tak już od pięciu lat zachęcamy do aktywności podopiecznych Domu na Granicy. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć dokumentujących realizację naszego projektu w 2015r.

……………………………………………………………..

Działamy dzięki darczyńcom, bądź jednym z nich:

Można nas wspierać w poniższych kwestiach: – POTRZEBUJEMY Busa, pomóż nam kupić auto; – potrzebujemy lekarstw, bo nasze zapasy się już wyczerpały; – zbliża się zima zbieramy na opał; – jesteśmy w trakcie inwestycji budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, jak to przy iwestycjach zawsze wyskakują jakieś niespodziewane koszty.

.  Jeśli chcesz nam pomóc w tych sprawach, darowizny prosimy kierować na nr konta podany poniżej:

  • nr konta bankowego Misji Teen Challenge w Winiarczykówce: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

  • z dopiskiem: darowizna na samochód

  • z dopiskiem: darowizna na opał
  • z dopiskiem: darowizna na oczyszczalnię
  • z dopiskiem: darowizna na lekarstwa
  • IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

  • SWIFT BANK: PKOPPLPW

Darczyńcom z całego serca dziękujemy!!!