PROJEKT KURNIK

IMG_1965 - Kopia - Kopia

“ALE JAJA – PROJEKT KURNIK”

PODOPIECZNI DOMU NA GRANICY W WINIARCZYKÓWCE PROSZĄ LUDZI DOBREJ WOLI O WSPARCIE. BLISKA NAM JEST ZASADA „WĘDKA ZAMIAST RYBY” DLATEGO PROSIMY O WSPARCIE BUDOWY KURNIKA. Nawet niewielka kwota przyczyni się do powstania dobrej i pożytecznej inicjatywy.
Chcemy sami sobie wyhodować kurczaki i mieć swoje jajka. To dla nas wyzwanie, ale tego uczą się podopieczni naszego Domu, by w swoim życiu podejmować aktywność i nabywać nowych umiejętności społecznych. DLATEGO PROSIMY POMÓŻ NAM ZBUDOWAĆ KURNIK I NAKARMIĆ KURCZAKI.
Dom w Winiarczykówce to miejsce gdzie osoby bezdomne, uzależnione i w trudnej sytuacji życiowej mają szansę na zmianę swojego dotychczasowego życia. Szczególnie ważna to szansa dla osób 50+ i więcej, osób niepełnosprawnych fizycznie czy umysłowo oraz chorych psychicznie, którym o wiele trudniej jest wyjść z bezdomności niż młodym i sprawnym. Misja Teen Challenge w Winiarczykówce w Domu Na Granicy stworzyła odpowiednie warunki ku temu by pomóc też takim osobom. (www.winiarczykowka.teenchallenge.pl).
W Domu powstała już Pracownia Bezdomnych Rękodzielników, to projekt który prężnie się rozwija. Nasz kolejny udany projekt to „Ogródek”, w którym bezdomni z Winiarczykówki uprawiają warzywa, zamiast czekać z wystawioną ręką po pomoc.
Teraz postawiliśmy na kolejny projekt, planujemy hodować kury. Dostaliśmy 45 jaj francuskich białych kur o niebieskich nóżkach oraz inkubator. Wykluło się nam osiem kurczaków. W przyszłym roku planujemy poszerzyć hodowlę o kolejne kurczaki. To pomysł, który pozwoli nam uruchomić aktywność naszych beneficjentów, dzięki temu będą mogli nabyć nowe umiejętności. Korzyści będą też takie, że owoce tej pracy będą bardzo wymierne, jajka i mięso, z których można przygotowywać posiłki.
Większa część prac została już wykonana, z darowizny którą uzyskaliśmy od indywidualnego darczyńcy. Jest przygotowane ogrodzenie i część wyposażenia.

BY MÓC DALEJ REALIZOWAĆ TEN PROJEKT, POTRZEBUJEMY JESZCZE FINANSÓW NA WYKOŃCZENIE KURNIKA I PASZĘ DLA KURCZAKÓW NA NAJBLIŻSZE MIESIĄCE. PRZED NAMI ZIMA, WIĘC TRZEBA KURNIK PORZĄDNIE PRZYGOTOWAĆ, OCIEPLIĆ NA MROZY, KTÓRE NA NASZYM TERENIE BYWAJĄ DOŚĆ ZNACZNE.

DLATEGO PROSIMY LUDZI DOBREJ WOLI O „WĘDKĘ, A NIE RYBĘ”. POTRZEBUJEMY JESZCZE NA TEN CEL MINIMUM 500ZŁ.

Na bieżąco umieszczamy informacje na ten temat na Facebooku, pojawiają się tam nowe zdjęcia ponieważ utworzyliśmy wydarzenie ” ALE JAJA – PROJEKT KURNIK”.


POMOC W TEJ SPRAWIE BARDZO PROSIMY KIEROWAĆ NA NR KONTA:
– nr kontA: PEKAO SA Nowy Targ
93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

– IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004
– SWIFT BANK: PKOPPLPW

– z dopiskiem: “DAROWIZNA NA KURNIK”