Zbliżają się Święta – prosimy nakarm bezdomnego

zupka dla bezdomnego ludka “ZUPKA DLA BEZDOMNEGO LUDKA. NAKARM BEZDOMNEGO” – być może tytuł tej akcji jest zabawny, albo śmieszny i mało poważny itd. To tylko pozory, sprawa jest ważna i prosimy o pomoc.

W Domu w Winiarczykówce mieszkają osoby bezdomne, te które są już poza nawiasem społeczeństwa, ale i takie które są zagrożone wykluczeniem społecznym.  Ludzie mieszkający w Winiarczykówce to osoby, które chcą coś ze sobą zrobić, chcą się zmienić i wyjść z bezdomności. To jest dom nie noclegownia i ten fakt znacznie ułatwia ten proces. Uważamy, że zawsze warto być człowiekiem i nie możemy przejść obojętnie wobec tego faktu, że drugi człowiek nas potrzebuje. Nieustannie w tej kwestii inspiruje nas Jezus Chrystus. Bezdomny nie zniknie sam z ulicy, ktoś musi mu w tym pomóc… Ty możesz to zrobić!!!

W związku z tym prosimy o wsparcie konkretnego celu statutowego naszego Oddziału: wyżywienie osób bezdomnych przebywających w  Domu w Winiarczykówce oraz na Wigilię i Święta dla naszych podopiecznych. Miesiąc grudzień to wyjątkowy czas i jest wiele akcji charytatywnych na rzecz osób ubogich i potrzebujących, tym bardziej będziemy wdzięczni jeśli zechcecie wesprzeć mieszkańców Winiarczykówki.