obfity początek roku

zakopane - ola 2014 014Styczeń i luty były dla nas dobrymi miesiącami i obfitymi w wiele ciekawych wydarzeń.  Domownicy Winiarczykówki nie mogli narzekać na nudę.  Kilkoro nowych mieszkańców zawitało do nas w raz z Nowy Rokiem.  Mieliśmy też sporo gości i to nas bardzo cieszy. Bo nasz Dom na granicy Polski, czasami bywa “nie po drodze”, ale nie w styczniu i lutym.  Jako pierwsi przyjechali  do nas członkowie Kościoła w Bielsko – Białej. Nasi podopieczni mogli wysłuchać ciekawych historii z życia osób, które samy borykały się z dużymi problemami życiowymi. Szczególnie cenne to te, z którymi mogą utożsamić się nasi podopieczni, jak  świadectwo kobiety, która była bezdomna. Dziś ma piękne mieszkanie, cieszy się szczęściem rodzinnym i dobrą pracą.  Ciekawą była również rozmowa z ratownikiem medycznym, który na co dzień spotyka w swojej pracy osoby bezdomne czy uzależnione od różnych środków.  Spotkanie wzbogacił występ muzyków, wspólny śpiew i modlitwa. Goście mieli także możliwość skosztować przygotowanego przez nas posiłku.  A na koniec zostaliśmy obdarowani chemią gospodarczą i kosmetykami, za co z całego serca jesteśmy wdzięczni.

W styczniu i w lutym odwiedziła nas grupa chrześcijan z Zakopanego. To wspaniali ludzie wspierający naszą działalność praktycznie od samego początku naszego istnienia. Spotkania te obfitowały w wiele świadectw tego jak można czerpać siłę z wiary w Boga i Jego mocy do wychodzenia z uzależnienia, depresji,  radzenia sobie z utratą bliskich czy innych problemów życiowych. Dla mieszkańców  Winiarczykówki to ważne wskazówki. Na koniec spotkania wspólne rozmowy, modlitwy i coś dla ciała, herbata, kawa i ciasto. Jesteśmy wdzięczni za te chwile.  Można by powiedzieć “niedzielne podwieczorki”.  Dobrze jest mieć takich przyjaciół.

W lutym mieliśmy również możliwość całą społecznością wyjechać do Nowego Targu na spotkanie z koordynatorem służby Coffee House w Polsce. To był dobry czas, nieczęsto mamy okazję do wspólnych wyjazdów. Było to możliwe dzięki darowiźnie Kościoła Zielonoświątkowego w Nowym Targu.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, że zechcieli nas odwiedzić.

zakopane - sławekzakopane BogdanKopia styczeń 2014 021

………………………………………………………………………………………

  • Lub przekaż darowiznę na nr konta:

PEKAO SA Nowy Targ
93 1240 1574 1111 0010 5339 9004