Obchody 25-lecia

25 lat teen challenge polska logo

Obchody 25-lecia, to wyjątkowe zdarzenie i tak też było wyjątkowo.  Ci którzy przyjechali zdecydowanie nie żałują. To było piękne przeżycie tym bardziej, że w świadomości mamy fakt, iż jesteśmy częścią tego wspaniałego dzieła a jego twórcą jest Jezus Chrystus.  Przyjechało wielu wspaniałych gości, zarówno osobistości z Polski jak i goście z za granicy, ale niekwestionowanymi gwiazdami byli absolwenci programów Teen Challenge.

Wśród zaproszonych,  mogliśmy zobaczyć  dyrektora Global “Teen Challenge” Dr Jerry Nance’a, dyrektora TC Europe Toma Bremera, dyrektora TC California Rona Browna, dyrektora TC Portugal Francisco Chavesa z żoną, Meinderta van de Wala z synem oraz wielu absolwentów.
Na obchodach jubileuszu obecni byli  również przedstawiciele urzędów, z którymi od lat współpracujemy, m.in. dyrektor Krajowego biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Piotr Jabłoński, dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Krystyna Dominiczak, burmistrz Miastka Roman Ramion oraz Tomasz Czechowski, wójt Gminy Trzebielino, na terenie której położony jest ośrodek w Broczynie, Jolanta Lazuga-Koczurowska, dyrektor „Monaru”, Donat Kuczewski, kierownik “Szkoły Życia” w Wandzinie oraz Wojciech Żmudziński SJ, kierownik Poradni Profilaktyki Uzależnień w Gdyni.

Mieliśmy wspaniały czas żałowaliśmy jedynie, że  nie mogliśmy być tam z z naszymi Domownikami.  Aby upamiętnić  to wydarzenie nasza Pracownia Rękodzieła przygotowała podarunek dla Zarządu Teen Challenge oraz dla prowadzących Misję Ewy i Zbyszka Urbaniaków (poniżej przedstawiamy zdjęcia rękodzieła) .

Kopia 07-08.2013 020

Kopia 07-08.2013 054

1157510_557442597646049_1794551887_n