Jak pomóc?

Jesteśmy placówką pozarządową i samofinansującą się, jako Stowarzyszenie posiadamy status OPP. Docieramy do tych, którzy są najubożsi, tych którzy potrzebują wsparcia ze strony innych. Nasi mieszkańcy to osoby, dla których ten Dom być może będzie ostatnią szansą na zmianę stylu życia. Dlatego potrzebujemy wsparcia ze strony innych. Potrzeb jest wiele, dla nas liczy się każda złotówka, czy ofiarowana nam rzecz.


Przyjmiemy:

 • dary  rzeczowe, szczególnie bielizna, ubrania, odzież i obuwie, ale też środki czystości,  materiały biurowe

 • ofiary finansowe

 • pomoc niematerialną związaną np. z wsparciem modlitewnym,  wolontariatem, z promocją naszego Oddziału, czy pomocą przy tworzeniu materiałów informacyjnych, umieszczeniem linku do naszej strony i wiele innych

 • przekazanie 1% podatku na nasz Oddział

Zapraszamy wesprzyj konkretny cel:

1.  Dolej Olej – kup choćby litr oleju opałowego dla Winiarczykówki” – w tytule dopisek: darowizna na opał.

2. Nakarm bezdomnego – “Zupka dla bezdomnego ludka”- w tytule dopisek: darowizna na żywność.

3. Kup nasze rękodzieło – w tytule dopisek: zyski przeznaczamy na cele statutowe.

4. Zakup auta – w tytule dopisek: darowizna na samochód.

5. Budowa oczyszczalni ścieków – w tytule dopisek: darowizna na oczyszczalnię ścieków.

……………………………………………………………………………………..

* Darowizny przekazane na nasz Oddział mogą być ODLICZONE OD PODATKU

 • Dlatego w tytule darowizny proszę podać: darowizna na cele statutowe
 • Darowizny można wpłacać na nr konta bankowego naszego Oddziału: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004


Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sadowym pod numerem: 0000152376

 • Ponieważ jesteśmy Misją, której cele działania zawierają się w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego, posiadamy status organizacji pożytku publicznego. W z związku z tym kwoty wpłacone na rzecz naszego Oddziału można odliczyć od podstawy opodatkowania (w tym roku można odpisać maksymalnie do 6% uzyskanego dochodu), darowizny muszą być potwierdzone dowodem wpłaty na rachunek bankowy.
 • W przypadku darowizny innej niż pieniężna – dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny, oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu. W zeznaniu podatkowym należy wskazać kwotę darowizny, kwotę odliczenia oraz nasze dane: nazwę i adres.

———————————————————————————————————————————

NASZE POTRZEBY !!!!!!! (jeśli chcesz wesprzeć konkretny cel wystarczy by podać go w tytule przelewu, jesteśmy wtedy zobligowani by wydatkować darowiznę tylko i wyłącznie na ten cel, lub możesz nam wysłać dary rzeczowe):

 1. PENSJE DLA PRACOWNIKÓW w chwili obecnej większość pracowników to wolontariusze, potrzebujemy finansów na wynagrodzenia dla obecnych pracowników to jest 3 osoby ( jednak istnieje potrzebna większej ilości pracowników, tym bardziej, że mamy plany powiększyć swoje działania pomocowe).
 2. OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – to projekt na który zbieramy już fundusze (opisany wyżej), na dzień 01.01.2015r. posiadamy z darowizn 30 000zł. Zbieramy pozostałe 20 000zł.
 3. SAMOCHÓD jest nam niezbędny do normalnego funkcjonowania placówki: zakupy, sprawy urzędowe, dowóz podopiecznych do lekarza itp. szczególnie tych z niepełnosprawnościami fizycznymi.
 4. LEKI – stale potrzebne nam są:  leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, na przeziębienie itp, opatrunkowe, do dezynfekcji, środki do odwszawiania.
 5. ŚRODKI DO HIGIENY OSOBISTEJ – pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło, maszynki do golenia, pianka/krem do golenia, mydło, szampon, dezodoranty antyperspiracyjne, najzwyklejszy krem.
 6. BIELIZNA MĘSKA – stale potrzebne są: skarpety różnych rozmiarów, zimowe i cieńsze letnie, slipy także różnych rozmiarów, kalesony, podkoszulki.
 7. ZNACZKI POCZTOWE – by móc wysyłać prośby do darczyńców, informacje o naszych działaniach i projektach potrzebne są znaczki pocztowe, w przypadku jednej sztuki to koszt niewielki. Gdy tych próśb chce się wysłać 100, wliczywszy kopertę i druk listu to już się robią koszty.
 8. OBUWIE – zawsze przyjmujemy i zawsze potrzebujemy obuwie: używane i nowe, na różną porę, letnie, zimowe, jak również kapcie.
 9. ODZIEŻ – wszelkiego typu, spodnie, dresy, t shirty, odzież zimowa, rękawiczki, czapki, szaliki, kurtki zimowe, letnie.
 10. AGD – lodówka/chłodziarka duża; zamrażarka, suszarka, waga łazienkowa, mikser.
 11. NACZYNIA, GARNKI –  potrzebna nam zastawa stołowa minimum 30szt, najlepiej typu duralex bardziej odporne na stłuczenie, sztućce, patelnie.
 12. KOMPUTER – pilnie potrzebny komputer! – bez monitora (bo ten jest jeszcze dobry).
 13. MEBLE – pilnie potrzebujemy szafek nocnych 20szt.  i szaf  ubraniowych oraz 1 szt łóżka piętrowego, regały magazynowe.
 14. DRENAŻ BUDYNKU – to kolejna inwestycja, po zakończeniu budowy oczyszczalni ścieków zabieramy się za kolejny projekt.