1% – u nas to działa

1% – u nas to działa

1% – u nas to działa. Spokojnie możemy tak napisać. Bo co roku przekonują się o tym nasi podopieczni i darczyńcy, którzy przekazali na nas 1%.

Za 1% z 2018r. w Domu na Granicy zrobiliśmy nową szatnię na obuwie i ubrania wierzchnie. To duże przestronne miejsce z całą masą półek zrobionych na wymiar u lokalnego stolarza. Środków 1% starczyło jeszcze na zakup wykładziny do jednego z pokoi mieszkalnych w naszym schronisku.

W 2019r. za 1% kupiliśmy nową dużą zamrażarkę, suszarkę do ubrać i wymalowaliśmy jadalnię. Zamrażarka służy mieszkańcom to ułatwia planowanie i przygotowywanie posiłków. Nowa zamrażarka posłuży przez wiele, wiele lat. Suszarka na ubrania to właściwe wymóg standardów wydanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. No jeśli chodzi o zakup farb z pozostałej kwoty 1% to wiadomo w domu, który gości taką ilość osób konieczne jest odświeżanie ścian od czasu do czasu.

Dla naszej Misji to ogromne wsparcie, ponieważ dzięki Darczyńcom, którzy podarowali nam 1% mogliśmy dostosować schronisko do nowych standardów. Z całego serca dziękujemy za to zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście, i za pomoc jaką okazaliście ludziom w potrzebie.

Prosimy pamiętajcie o nas podczas rozliczania tegorocznych PIT-ów.