zbudowaliśmy kładkę

Kopia wrzesień koniec 2014r. 003 Tegoroczne lato na Orawie było bardzo deszczowe. Znacznie podwyższył się poziom wód gruntowych, suche studnie po bezśnieżnej zimie, teraz wypełniły się wodą. Do tej pory malutkie potoczki w trakcie tych desze znacznie zwiększyły swoje rozmiary. Podobnie jest z jedną z odnóg Krzywania płynącą zaraz przy Winiarczykówce. Do tej pory można było swobodnie przejść przez drogę, ponieważ woda płynęła pod betonowymi płytami. Jednak po tak długim okresie nieustającego deszczu nie można już suchą stopą przejść przez strumyk. Nasi podopieczni postanowili zmienić tę rzeczywistość.  Zaplanowali i zbudowali kładkę, oczyszczone zostało również dno potoczka i jego brzegi. Zbudowaliśmy również schody umożliwiające swobodne dojście do kładki. Kładka to prawdziwy upcykling. U nas nic się nie marnuje i staramy się jak najlepiej wykorzystywać wszystko co posiadamy. Dzięki takiemu podejściu powstają podobne projekty jak ta kładka.  Jeden z zaprzyjaźnionych sąsiadów dorzucił do jej budowy trochę swojego drewna. W ten sposób dzięki Teen Challenge Winiarczykówka mieszkańcy Gminy Lipnica Wielka i turyści przebywający na Orawie mogą korzystać z nowej kładki.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Aby móc pomagać potrzebującym potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli jesteś zachęcony/a tym co robimy w Winiarczykówce, wesprzyj nasze działania. Bo warto mieć udział w dobrym dziele.
  • Możesz nam też pomóc zbudować przydomową oczyszczalnię. Przekaż darowiznę na nr konta z dopiskiem “oczyszczalnia ścieków”:

PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

  • można także skorzystać ze sprawdzonego przez naszych darczyńców kanały DOTPAY

Darczyńcom z całego serca dziękujemy