ZAFUNDUJ VANA DLA PANI I PANA

bus - 2015.02.19 Od pięciu lat w Teen Challenge Winiarczykówce udzielamy pomocy osobom bezdomnym, uzależnionym, samotnym i potrzebującym.  Dziś mamy bardzo dużą potrzebę i potrzebujemy Twojej pomocy.

16 lutego pomagaliśmy pewnej starszej pani i jej niepełnosprawnej uzależnionej córce, w czasie gdy zawoziliśmy tę kobietę do oddalonego o 500 km specjalnego ośrodka dla osób upośledzonych i uzależnionych, samochód z którego korzystaliśmy od pięciu lat nagle stanął na autostradzie. Okazało się, że silnik jest pęknięty, a auto trzeba było zezłomować. To był nasz jedyny samochód!!!!

Do najbliższego urzędu, ośrodka zdrowia, czy miejsca gdzie robimy stałe zakupy mamy 8km. Dostaliśmy jesienią kilka rowerów i teraz wszystkie sprawy możemy tylko dzięki nim załatwiać. Jednak mamy sporo osób nie w pełni sprawnych fizycznie, które nie wsiądą na rower. Niektórzy nasi podopieczni nie są wstanie samemu załatwić prostych spraw, potrzebują w tym pomocy opiekuna. W trudniejszych sytuacjach pożyczamy samochód, ale nie ulega wątpliwości, że potrzebujemy auta.

Wierzymy, że warto pomagać bo w Bożym sercu jest by nieść pomoc potrzebującym, ta myśl przewija się zarówno przez Stary jak i Nowy Testament. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Sami nie damy rady go kupić, ale razem to już jest możliwe.

Planujemy kupić bus, aby wygodnie było załatwiać różne sprawy, np. zakupy, czy przewieźć jakieś większe rzeczy. Chcemy też przystosować go do przewozu wózka inwalidzkiego, żeby nie było już trudnością przewozić osoby niepełnosprawne. Na używany samochód tego typu potrzebujemy około 30000 zł. Podopieczni Winiarczykówki modlą się  o samochód i proszą  o wsparcie. Na dzień dzisiejszy dostaliśmy darowizny na zakup samochodu na sumę 4527zł. Brakuje nam jeszcze około 25473zł. Jeśli możesz nas wesprzeć jakąś częścią tej sumy to będzie dla nas i naszych podopiecznych dużą pomocą i wsparciem.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JEŚLI CHCESZ NAM POMÓC W TEJ SPRAWIE PROSIMY O DAROWIZNY:

  • z dopiskiem: “DAROWIZNA NA SAMOCHÓD”

  • nr konta bankowego naszego Oddziału w Winiarczykówce: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

  • IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

SWIFT BANK: PKOPPLPW

  • można także skorzystać ze sprawdzonego przez naszych darczyńców kanały DOTPAY

Darczyńcom z całego serca dziękujemy

Prosimy pamiętaj o nas również przy rozliczaniu PIT- ów i skorzystaj z profesjonalnej aplikacji umieszczonej na naszej stronie. Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% – e-pity 2014 – wypełnij teraz