Oczyszczalnia

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW dla WINIARCZYKÓWKI

HOUSEHOLD SEWAGE for WINIARCZYKOWKA – click on this title for English version


oczyszczalnia ścieków dla winiarczykówki


Nauczyliśmy się, że prowadzenie takiego Domu wymaga od nas pełnego poświęcenia i wielu wyrzeczeń. Nie skarżymy się, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że bez wsparcia ludzi  dobrej woli i o bożym sercu nie damy rady. Cały swój czas, ponieważ mieszkamy z naszymi podopiecznymi, poświęcamy tej służbie. Dlatego bardzo potrzebujemy wsparcia z zewnątrz, zwłaszcza w sferze finansowej, by móc skutecznie pomagać ludziom.

Na dzień dzisiejszy jest kilka ważnych inwestycji, które potrzebujemy przeprowadzić. Pilną potrzebą jest zakup samochodu. Personel Domu w Winiarczykówce to pełnoetatowi wolontariusze, potrzebne są środki na ich wynagrodzenie. Jednak najważniejsza i najbardziej kosztowna na tę chwilę to budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, to koszt 50 000 zł – musimy przeprowadzić tę inwestycję jak najszybciej, to konieczność. Miesięczny koszt wywozu nieczystości to dla nas ogromna suma około 2000zł. Latem jest on nieco niższy a zimą wyższy, ponieważ dom zapełnia się ludźmi po brzegi. Dlatego zwracamy się z gorąca prośbą  o ofiary finansowe. Na obecny miesiąc wrzesień 2014r. z darowizn uzbieraliśmy na ten cel 21 000zł, brakuje nam jeszcze 29 000zł.

Prosimy zatem o jałmużnę. Wierzymy, że w ten sposób uwielbiony zostanie PAN JEZUS CHRYSTUS. Nie prosimy dla siebie ale dla tych, którym pomagamy. Pozwoliliśmy sobie zwrócić się z prośbą do Was z nadzieją i wiarą, że zechcecie uczestniczyć w tym dobrym dziele. Wierzymy, też  w prawdziwość tych słów:

„Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo.”

Przypowieści Salomona 19,17

!!! Niestety w trakcie okazało się, że nie możemy wykorzystać zbiornika po szambie, bo był on źle zamontowany. Musimy zakupić drugi zbiornik za około 7-8 tysięcy zł, do tego  dojdą też kolejne koszty instalacji, materiału itd., wzrosły też koszty instalacji tych dwóch zbiorników. W konsekwencji całość inwestycji to 70000zł.

Pozdrawiamy

Pracownicy Teen Challenge Winiarczykówka

oczyszczalnia ścieków - plany2013.08 szambo 3Kopia 2013.08 szambo 2

!!!!!!!!!

 • nasz nr konta bankowego Oddziału w Winiarczykówce:

PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

z dopiskiem: darowizna na oczyszczalnię ścieków

 • adres: Teen Challenge Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Winiarczykówce; Winiarczykówka, 34-483 Lipnica Wielka
 • nr konta dla wpłat zagranicznych:

Teen Challenge Winiarczykowka

IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004
SWIFT BANK: PKOPPLPW

W tytule operacji prosimy napisać: OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy !!!

…………………………………………………………………….

AKTUALNOŚCI

 • pierwszą darowiznę  na ten cel przekazała nam w czerwcu 2014r.  Fundacja Traveling Light.Utworzyli specjalny projekt, na który zebrali 4 tysiące euro. Z całego serca jesteśmy im za to wdzięczni i błogosławimy.
 • ze sprzedaży rękodzieła wytworzonego przez naszych podopiecznych w Pracowni Bezdomnych Rękodzielników mogliśmy na ten cel przekazać 1000zł. I tu specjalne podziękowania dla uczestników tegorocznego Zjazdu Absolwentów w Łękini oraz członków Kościoła Zielonoświątkowego w Gubinie za wsparcie.
 • od momentu rozpoczęcia zbiórki w kwietniu do września 2014r. zebraliśmy kolejne środki na ten cel. Łączna kwota na wrzesień 2014r. to 21 tysięcy zł. czyli potrzebujemy zebrać 29000zł.
 • Kopia (2) Kopia oczyszczalnia ścieków z całego serca dziękujemy Wszystkim darczyńcom, błogosławimy każdej osobie, która odpowiedziała na naszą prośbę i nas wsparła.
 • na dzień 01.03.2015r. mamy kwotę 31 237zł., firma która zajęła się naszą inwestycją jest już po rozmowach z producentem oczyszczalni, który dostosuje ją do naszych potrzeb i wymagań związanych z terenem na którym ma zostać zbudowana.  Projekt wykonany i kosztorys w trakcie ostatnich  prac. Czekamy na ostateczne rezultaty tych ustaleń i oczywiście na brakującą część tej kwoty.
 • Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz cel. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i ogromnym wsparciem naszych przyjaciół z całej Polski i z Europy.  Dziękujemy!!!!
 • 31.05.2015r. mamy całą kwotę, budujemy oczyszczalnię !!!!!!!!
 • 01.10.2015r. niestety okazało się, że nie możemy wykorzystać zbiornika po szambie, bo był on źle zamontowany. Musimy zakupić drugi zbiornik za około 7-8 tysięcy zł, do tego  dojdą też kolejne koszty instalacji, materiału itd., wzrosły też koszty instalacji tych dwóch zbiorników. W konsekwencji całość inwestycji to 70000zł.
 • 03.10.2015r. –   Kupiliśmy zbiornik główny

oczyszczalnia oczyszczalnia - ekspertyzy